ПРОИЗВОДИ

 • Најлон 6 DTY обоено предиво 70D-120D Најлон 6 DTY обоено предиво 70D-120D
  Најлон 6 DTY е многу вообичаено предиво. Опсегот на неговата примена е многу широк. Можете да го најдете во речиси секоја растеглива облека.
 • Предиво од вискоза од вискоза 20-ти Предиво од вискоза од вискоза 20-ти
  Предиво од вискоза од вискоза 20-ти
 • Имитација на предиво со јадро од зајачка коса (50% вискоза + 21% PBT + 29% најлон) Имитација на предиво со јадро од зајачка коса (50% вискоза + 21% PBT + 29% најлон)
  Имитација на предиво за јадро од зајачка коса (вискоза+ПБТ+најлон) е многу често користен материјал за џемпер. Сè додека е студена есен, Core Spun Yarn ќе стане фокус на текстилните материјали. Како производители на основни предиво предиво во Кина, обезбедуваме видови на акции и сопствени стилови
 • Имитација на визон предиво 1,3см Имитација на визон предиво 1,3см
  Како новонастанат предиво во индустријата за предиво, Imitation Mink Yarn е длабоко сакан и фаворизиран од светски познатите брендови за облека и дизајнери. Во многу тесна светска хигиенска средина, Imitation Mink Yarn е најдобрата замена за визон. И цената е поевтина.
 • Предиво со високо еластично јадро (50% вискоза + 22% PBT + 28% најлон) Предиво со високо еластично јадро (50% вискоза + 22% PBT + 28% најлон)
  Предиво со високо еластично јадро (вискоза + PBT + најлон)
 • Имитација на визон предиво 2,0см Имитација на визон предиво 2,0см
  Imitation Mink Yarn е нов тип на предиво со богат кадифен и мазна боја. Главната карактеристика е блиско вклопување и топлина. Главната состојка на предивото имитација на визон е најлон, а главната функција е да го замени визон.
 • Вискозер Ајон филамент предиво 60D/2 Вискозер Ајон филамент предиво 60D/2
  Viscoser Ayon Filament Yarn 60D/2 може да ткае ткаенини со различни дебелини, а исто така може да се меша со волна, свила и вештачки влакна. Viscoser Ayon Filament Yarn има карактеристики на мазност и мекост, висок број на предење, мазна и чиста ткаенина, погодна за правење облека.
 • Најлон извртено бело предиво 15-600D Најлон извртено бело предиво 15-600D
  Постојат неколку видови на најлонско предиво, како што се влакно, основни влакна и ниско еластично предиво. Меѓу нив, најлон извртеното бело предиво главно се користи за шиење на секаков вид облека, како спортска, долна облека и хулахопки. Ние сме производители на најлонско предиво во Кина, Ние сме производители на најлонско предиво во Кина, можете да им верувате на нашите производи.

Фабрички приказ

 • Приказ на фабрика за предиво предиво со јадро
  Предиво со јадро се однесува на композитно предиво составено од јадро предиво и предиво од обвивка; генерално, филаментите се користат како предива со јадро, а основните влакна се обложени влакна - предива со обвивка.

За нас

KingWin произведува предиво од најлон и вискоза со висока издржливост во различни бои и тежини. Нашето предиво е произведено во Кина и е достапно низ целиот свет. Како водечки производител на предиво, ние произведуваме најлонско предиво, предиво од вискоза и предиво со јадро.

Со широк асортиман, добар квалитет, поволни цени и бои, нашите производи широко се користат во долна облека, чорапи, тагови, навлаки за чевли, нараквици и други индустрии. Нашите производи се широко признати и доверливи од корисниците и можат да одговорат на економските и социјалните потреби кои постојано се развиваат.

 • 2005 година
  Година на основање
 • 10.000 тони
  Месечен излез
 • 20.000 ㎡
  Површина на фабриката
 • 200+
  Кориснички клиенти
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Ќе ви одговориме во рок од еден работен ден.

Испратете ни порака и добијте повеќе информации.

Испратете го вашето барање